Svářecí kleštěImpulsní svářecí kleště SUPER POLY

Páková impulzní svářečka fólií, sáčků a fólivých rukávů do tloušťky fólie 2 x 300 µm. Vhodná i pro svařování silnějších laminovaných a složených materiálů. U impulzních svářeček není svářecí topný drát ohříván trvale, ale pouze při stlačení rukojeti. Čas ohřevu odporového drátu nastavíte potenciometrem dle materiálu svařovaného plastu a jeho tloušťky; vypínání je tedy řízeno automaticky vždy přesně po uplynutí nastaveného intervalu.

3 mmwidth 280, 380, 630 mmLenght 2 x 300 µmthickness (µm)
Request form

Technical information

Díky své přenositelnosti je tento stroj obzvláště vhodný pro práci ve skladu, v expedici u všech druhů nestandardních rozměrů a tvarů. Svařovací lišty horní i dolní jsou vybaveny odporovým drátem a jsou tedy aktivní. Umožní svaření fólií až do 2 x 300 µm.

Stroj potřebuje být připojen k transformátoru, kde může být doba svařování nastavena podle použité fólie. Jakmile jsou čelisti zavřeny, stiskne se tlačítko a spustí se svařování indikované kontrolním světlem. Po uplynutí doby (max. 1 - 3 sekundy) se svařování automaticky zastaví a můžete kleště otevřít.

Možnost zatavení předmětu do neprodyšného obalu je žádaná pro uzavření odebraných vzorků v lékařství, farmacii a laboratořích stejně tak jako v kriminalistice k zajištění např. předmětů doličných. V obchodní sféře může proces zatavení do fólie tvořit výhodnější alternativu laminace kupříkladu reklamních vzorků samolepek, neboť je na rozdíl od laminace nikterak nepoškozuje.

Upozornění:

Délka tavné struny svářečky sice dosahuje deklarované délky, nicméně není úplně reálné efektivně svařovat pytlíky o stejné délce. Obsluha by musela sáček velice přesně pozicovat, aby kraje fólie byly přesně položeny na tavné struně, což by značně navyšovalo potřebnou dobu pro svařování. Pokud by vše nebylo přesně napozicováno, nedošlo by k řádnému svaření okrajů a výsledný svar by nebyl vodotěsný. Navíc sáčky / rukávy nemají vždy přesně odpovídající šířku, jako výrobce uvádí. Může se tedy stát, že fóliový rukáv o šířce 200mm může mít například 203mm a už jen díky tomu by nebylo reálné vodotěsný svar vyhotovit. Proto vždy volte svářečku fólií s dostatečnou rezervou.
Rezerva by však neměla být zbytečně vysoká, jelikož v místech, kde nedochází ke svařování, se tavný drát včetně teflonové tkaniny a silikonové přítlačné podložky zbytečně přehřívá. Pro práci se sáčky o šíři 10 cm je kupříkladu volba svářečky s typovým značením 400 (a tedy délkou struny 40 cm) zcela nevhodná.

 

Impulsní svářecí kleště SUPER POLY jsou dodávány ve velikostech: 281, 381 a 631

Číselné označení stroje udává zároveň délku sváru v mm.

Stroj může pracovat se všemi druhy termoplastických fólií (polyethylen, polypropylen a tenké vrstvené materiály).

Dimensions

Kleště SUPER POLY 281 PS  
Typ svářečky: Impulsní, kleště
Délka topné části (mm): 280
Šíře sváru (mm): 3
Tloušťka fólie (µm): 2 x 300
Časovač: ano
Výkon (W): 650
Rozměry v mm (š x v x h): 400 x 350 x 150
Napájecí napětí: 230V/50Hz
Hmotnost: 1,5 kg,  transformátor 7 kg

 

Kleště SUPER POLY 381 PS  
Typ svářečky: Impulsní, kleště
Délka topné části (mm): 380
Šíře sváru (mm): 3
Tloušťka fólie (µm): 2 x 300
Časovač: ano
Výkon (W): 1050
Rozměry v mm (š x v x h): 400 x 450 x 150
Napájecí napětí: 230V/50Hz
Hmotnost: 1,7 kg,  transformátor 7 kg

 

Kleště SUPER POLY 631 PS  
Typ svářečky: Impulsní, kleště
Délka topné části (mm): 630
Šíře sváru (mm): 3
Tloušťka fólie (µm): 2 x 300
Časovač: ano
Výkon (W): 1050
Rozměry v mm (š x v x h): 400 x 700 x 150
Napájecí napětí: 230V/50Hz
Hmotnost: 2,1 kg,  transformátor 7 kg

 

ACCESSORIES

Kleště Super Poly – možnosti příslušenství:

Stroje mohou být vybaveny delším kabelem +-4,5m

Kleště musí být napojeny na transformátor s potenciometrem pro nastavení délky svařovacího cyklu - není součástí svařovacích kleští.

Doporučený spotřební materiál:

Odporový pásek, teflonový pásek

Video

 

 

Napište nám