LDPE fólieLDPE fólie smrštitelná

Zajišťuje dokonalou fixaci zboží při skupinovém balení.
Slouží jako ochrana proti vlhkosti, prachu a mechanickému poškození.
Dobré optické vlastnosti umožňují vizuální kontrolu zabaleného zboží.
Je odolná vůči většině běžných chemikálií, nezpůsobuje korozi baleného zboží, lze ji smršťovat a svařovat.
Nižší náklady oproti kartónovému balení.

150 - 2200width (mm) 30 - 250thickness (µm) plochá, hadice, polohadiceprovedení
Request form

Technical information

 • LDPE fólie má 3 základní provedení: plochá fólie, hadice a polohadice. Polohadice a hadice se mohou vyrábět se sklady (záložkami).
 • LDPE (Low Density PolyEthylene = nízkohustotní polyethylen) fólie se vyrábí vyfukováním z taveniny rozvětveného (vysokotlakového, nízkohustotního) polyethylenu (PE). Výrobou z čistého granulátu vzniká čistá transparentní smrštitelná fólie vhodná pro balení podléhajícím přísným hygienickým podmínkám.
 • Smrštitelná fólie je ohřívána proudícím teplým vzduchem (nad 120°C) v tzv. smršťovacím tunelu. Po změknutí působením tepla dochází ke smršťování a fólie kopíruje přibližně tvar baleného předmětu. Následujícím ochlazením fólie v dosaženém tvaru ztuhne a vytvoří fixující obal.

 

Použití

Používá se pro balení širokého spektra výrobků vyžadující pevné skupinové balení či dokonalou ochranu jednotlivých výrobků před prachem, vodou apod.

 • Skupinové balení – př. potravinářské balení (voda, mléko, mouka apod.)
 • Jednotkové balení – př. balení tiskovin, konfekce
 • Pro další výrobu (př. sáčky, pytle)
 • Přířezy pro proložení zboží na paletě nebo v kartonu

VÝHODY

 • transparentní, bez zápachu
 • nepropustná pro vodu, téměř nepropustná pro vzdušnou vlhkost
 • vysoká chemická odolnost
 • tepelná odolnost: -50°C až +85°C
 • dobré elektroizolační vlastnosti
 • zdravotní nezávadnost

Charakteristika fólií

Kluznost / nekluznost - Fólie se mohou vyrábět v kluzné či nekluzné úpravě. Kluzná je vhodná např. pro výrobu sáčků či do provozů, kde je potřeba, aby fólie po sobě klouzala. Nekluzná fólie je naopak vhodná pro skupinová balení, která se na paletě skládají na sebe, aby po sobě neklouzala a zboží se na paletě nerozpadlo.

Antistatika - Fólie obsahuje antistatické činidlo, které ji zbaví přebytečného elektrostatického náboje.

Celoplošná mikroperforace - Fólii lze opatřit celoplošnou mikroperforací. Tato úprava je vhodná pro balení zboží, které se potřebuje zbavit nadbytečné vlhkosti nebo naopak vyžaduje stálý přísun vzdušné vlhkosti.

UV filtr - Fólie s ochranným filtrem proti UV záření. Tento druh fólie se využívá v případech dlouhodobějšího skladování na venkovních skladových plochách, kde je zboží vystaveno slunečnímu záření. Díky ochrannému filtru si fólie zachová své původní vlastnosti po celou dobu skladování a zajistí tak dokonalou ochranu zboží. Fólie je standardně dodávána s 6 měs. garantovanou úpravou, na přání zákazníka s 9,12,15 a 18 měs. garantovanou úpravou.

Barva - Standardní fólie jsou dodávány v transparentním provedení. Na přání zákazníka je možné vyrobit fólii v jiné barvě. Na procentu přidaného barviva je závislá míra průhlednosti dané fólie. Neprůhledné fólie lze vyrobit od síly 30µm. Užití barevných fólií je zejména v provozech, kde je nežádoucí sluneční záření či prezentace obsahu palety.

Potisk - Fólii je možné potisknout jednobarevným či vícebarevným potiskem (např. recyklační znaky, logo firmy apod.).

Dimensions

  Šíře (mm) Tloušťka (my) Návin na roli (kg) Vnitřní Ø dutinky (mm)
Čistá fólie 150 - 2200 30 - 250 15 - 500 76

 

Napište nám