OBAL ROKU = Stratos

Slavnostní vyhlášení oceněných exponátů a předání trofejí a certifikátů se uskutečnilo v rámci logistické konference SpeedCHAIN, která je významnou odbornou i společenskou událostí. Kromě tradice nabídla profesionalitu a globální a mezioborový přesah. Letošní ročník se konal začátkem listopadu v Břevnovském klášteře v Praze.

Ocenění za inovativní produkt PowerFlex Stratos Quality si za společnost Ekobal, spol. s r.o. převzal majitel a jednatel společnosti Ing. Michal Dřevo

PowerFlex Stratos Quality

Stojní průtažná pětivrstvá fólie PowerFlex Stratos Quality o tloušťce 9,4 a 11,4 mikronů je vyrobena v USA.  Průtažnost fólie je více než 300 %. S PowerFlex Stratos Quality lze dosáhnout primární úspory do výše 45 % nákladu na zabalení paletové jednotky. Sekundární úsporou je snížení odvodu poplatků za zajištění využití obalového odpadu.

Fólie je vlastnostmi předurčena pro balení do plně automatických linek s vysokými nároky na rychlost balení. Umožňuje využít výkonové parametry i u velmi sofistikovaných balicích linek. S ohledem na nároky automatizace je vyrobena s prvky stříbra pro dostatečný lom světla, jenž umožní bezproblémové načtení čárových kódů etiket pod fólií. Její vysoká transparentnost posiluje marketingovou funkci přepravních balení. Svým zpracováním eliminuje možnost přetržení při náhodném proražení. Tím předchází přerušování balicího cyklu a zajišťuje větší plynulost celého procesu.

Technologie výroby fólii předurčuje pro použití ve velmi náročných provozech a to i při nízkých teplotách, jako jsou mrazírny a chladírny. Lepicí vrstva je pouze na vnitřní straně a tak usnadňuje manipulaci zabalených paletových jednotek v omezeném prostoru (ložná plocha kamionu).

Dutinka, na které je fólie navinuta má hmotnost pouhých 700 g (oproti běžným 1,6-1,9 kg), opatřená znaky pro správné zavedení fólie do ovinovacích balicích strojů.

Pokud Vás zajímá, více v následující prezentaci: