České balící stroje efektivněji

Ekobal je na trhu s balící technikou a materiálem více než 25 let a hledání cesty k inovacím a efektivním řešením je naše denní rutina.

V posledních měsících všichni zažíváme situace, které v zásadních ohledech mění naše vnímání světa a pohled na různé aspekty profesního a soukromého života. Zažíváme zpomalení a zadrhnutí ekonomiky a kdy jindy než teď je třeba se opět semknout a podpořit Českou ekonomiku, České společnosti a výrobce, abychom z těchto časů vyšli silnější.

Možná s poklesem zakázek je pravý čas podívat se na naše procesy ve společnostech kde pracujeme a možnosti jak dělat věci lépe, rychleji, levněji a efektivněji.

Články na téma jak balit palety, levněji a lépe jsme vám již v minulosti přinesli, ale co se podívat na to jak balit rychleji a efektivněji.

Na standardním ovinovacím poloautomatu vypadá balící cyklus následovně: navezení palety, ovinování, odebrání palety odvoz na paletové místo. V tomto cyklu vzniká časový prostoj buď obsluhy, nebo ovinovacího stroje, někdy dokonce obojího. Jak tento proces zrychlit a zefektivnit? Přidáme do balícího cyklu ještě jedno ovinování.

 

Náš stroj WMS Double má jeden sloup s průtažným zařízením, ale 2 točny. Díky tomu může obsluha během ovinování palety na točně 1, navážet/odebírat paletu na točně 2. Přidáním jedné točny se zefektivní jak práce samotného stroje, tak obsluhy. Odstraní se prostoje obsluhy, která čeká na ovinutí palety a neefektivní čas kdy stroj stojí, než obsluha zmanipuluje paletu. Ovládání stroje se nijak neliší od standardu s jednou točnou, pouze obsluha přepínačem volí, která točna má právě balit.

Standardní stroj WMS má kapacitu balení 25 pal/hod v provedení Double se lze dostat až na 40 pal/hod. Při navýšení pořizovacích nákladů na stroje zhruba o 1/3 dostaneme nárůst kapacity balení o cca 60%.

WMS Double má všechny vlastnosti a technické parametry, jako naše balící stroje řady WMS ve standardním provedení, a lze použít točny až do velikosti 1800mm pro balení palet do velikosti 1200x1200mm.

Stroj je vybaven řídícím systémem ovládaný LCD displejem a umožňuje uložení programů do paměti s přímou volbou. V programech lze nastavit jednotlivé parametry balení.  Stroj lze konfigurovat o volitelné příslušenství jako např. Nájezdová rampa, automatické trhání folie, zvýšená nosnost točny, prodloužený sloup, plynulá regulace otáček a mnoho variant průtažného zařízení.

 

Kapacita balení (pal/hod): 40
Velikost točny (mm): 1500 (1650, 1800)
Počet programů: 6
Max. výška balení (mm): 2430
Velikost balené palety (mm): 800x1200 (1000x1000, 1200x1200)
Otáčky točny (ot/min): 10
Nosnost točny (kg): 1200

 

Až se budete zamýšlet nad efektivitou balení ve Vaší společnosti, nezapomeňte, že jsou tu české stroje od české společnosti, které vám s ní mohou pomoci.